top of page

Race One I.GLOO - test bidonu termicznego.

Zaktualizowano: 6 mar 2020

Raceone I.GLOO Cena: 49,00 zł Waga: 138 gW okresie letnim na bidon nie zwracamy zbyt dużej uwagi. Ma on mieścić określoną ilość wody czy napoju izotonicznego i mieć szczelne zamykanie, żeby nasza rama po jeździe nie lepiła się od resztek wyciekającego słodkiego płynu.

Inaczej sprawa wygląda zimą, gdzie napój w bidonie po 15- 30 minutach jest już tak zimny, że nie nadaje się do picia. I właśnie w tym momencie na ratunek przychodzi nam Race One ze swoim termicznym bidonem I.GLOO. Bidon o pojemności 550 ml, wykonany jest z dwóch warstw polietylenu wysokiej gęstości (HDPE), pomiędzy którymi znajduje się folia termiczna oraz powietrze (które, co może nie wszyscy wiedzą jest najlepszym dostępnym izolatorem ciepła).


Jest on dostępny w 4 wersjach kolorystycznych: białej, czerwonej, zielonej i niebieskiej. Na bidonie widnieje także kuszący każdego pasjonata rowerów napis: Made in Italy ;)

Bidon wyposażony jest w silikonowy ustnik oraz zakręcane zamknięcie, które jest w 100% szczelne. Tworzywo z którego jest wykonany zapobiega powstawaniu brzydkich zapachów i jest wolne od BPA .


Producent zapewnia, że I.GLOO utrzymuje temperaturę płynu na zdatnym do picia poziomie przez 2 godziny. Jednak jako, że ja nigdy do końca nie wierzę w słowa producenta postanowiłem sprawdzić to w sposób eksperymentalny. Nalałem do dwóch bidonów: Igloo i zwykłego nietermicznego, wody o temperaturze 34 stopni C i po wystawieniu na dwór (temperatura -2 stopnie C)przez 2 godziny, co 15 minut odczytywałem temperaturę płynu. Następnie powtórzyłem pomiary podgrzewając wodę do temperatury początkowej 68 stopni C.

Spadek temperatury w bidonach możecie zaobserwować w na poniższych wykresach i tabelach.

Jak widać Race One I.GLOO działa. Utrzymuje on temperaturę płynu na dużo wyższym poziomie niż tradycyjny bidon. Po napełnieniu bidonu podgrzaną wodą możemy spokojnie pić z niego przez całe 2 godziny bez potrzeby ogrzewania wody w ustach przed połknięciem. Przy wlaniu wody chłodniejszej przez godzinę jest ona ciepła, a przez następne pół chłodnawa ale w dalszym ciągu dobra do picia. Niby 1,5h to nie bardzo długo, ale po pierwsze tradycyjny bidon osiągał identyczna temperaturę po 45 minutach, a po drugie zimą rzadko kiedy jeździmy na rowerze dłużej niż 2 godziny.


Czy warto zatem kupić bidon Race One I.GLOO? Według mnie tak. W zamian za około 49 zł otrzymujemy produkt, który pozwala nam komfortowo korzystać z przewożonego napoju przez około 1,5 - 2h, zapobiegając odwodnieniu. Dodatkowo wykonanie bidonu stoi na naprawdę wysokim poziomie.


62 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page